A tanulócsoportunk és a délutáni foglalkozások alkalmával sok tapasztalatot gyűjtöttünk. Az alkalmazott vizsgálatokból, módszerekből mutatjuk azokat, amiket mi is használtunk és szeretünk, és amikben segíteni tudunk másoknak is.
1. Értelmi és érzelmi készségek mérése:
Az értelmi készségek mérésével annak a lehetőségét tudjuk kizárni, hogy rosszul tanulunk a gyerekkel, rossz elvárásaink vannak. Egy alacsony képességű gyereknél nem várhatóak nagyobb csodák, "agyonfejlesztés" és "mindehova járatás" után sem. Nehéz az elfogadás útja, de a gyerek boldogulása és helyes önképe miatt elengedhetetlen. Vagy van a másik oldal is, hogy teljesen "hülyének" tűnik a gyerek az iskolában, de a vizsgálat rámutathat, hogy mégsem az, hanem valami más elakadás nehezíti a fejlődését. Kész detektív munka ez, de megéri. Nekünk sokat segített!
Az érzelmi intelligencia a jövő záloga. Itt be is fejezhetném az ajánlást...A 21. század sok mindent adott az embernek, de sok mindent el is vett. Egyre több gyereknél érzékelhető, hogy nem tudja megérteni az érzelmeit, nem tudja detektálni másokét, nincs benne együttérzés vagy a sikertelenség demotiváltá teszi őt és mindent könnyen felad. A nárcisztikus viselkedészavar is soha nem látott méretekben növekszik a populáción belül. A jövőről annyit tudunk, hogy a 21. századot nem lehet egészségben végigélni, ha nincs éntudatunk, önismeretünk, empátiára való képességünk, önfegyelmünk, motivációnk, képességünk arra, hogy felismerjük és kezeljük a saját és mások érzelmeit.
A vizsgálat menete: képességek felmérése, kiértékelése, konzultáció
A vizsgálat hossza: 1-1,5 óra. Ezt követi a kiértékelés és a tájékoztatás.
Ajánlott korcsoport: 5-12
A vizsgálat ára:
Értelmi képesség felmérése: 70 euró (magában foglalja a felmérést, kiértékelést és a tájékoztatást)
Érzelmi képességek mérése: 70 euró (magában foglalja a felmérést, kiértékelést és a tájékoztatást)
A két felmérés együtt 140 euró helyett 120 euró.
Bővebben: Vizsgálatok, fejlesztések...amiben segíteni tudunk