fbpx

A világ változások előtt áll: éles generációváltás, klímaváltozás, gazdasági és társadalmi átalakulások. Hogy ezek közül minket mi mozgat a legjobban? 

Hogy az energiahozzáférés szűkülése miatt a kényelemben felnövekvő generáció olyan kihívások elé néz majd, amivel nem fognak tudni mit kezdeni. A termőföldek kimerülése, az ételekben fölhalmozott méreganyagok olyan egészségügyi károkat okoznak a fiatalok szervezetében, ami miatt nem élhetnek majd teljes és boldog életet. A digitális eszközök korai használatával pedig mentális betegségek tucatjait kapjuk. Természetessé vált, hogy 5-6 éves gyereket pszichológushoz viszünk. A szülők érzik, hogy baj van, ezért segítséget kérnek, ez természetes, de a kialakult helyzet nem normális. A szorongó, függőségektől vezérelt, mozgáshiányos gyerek lett az átlag. Mi más jövőt szeretnénk. Ez hajt minket. Ha Önöket is, az alábbi linkeket ajánljuk figyelmükbe.

Jó tájékozódást kívánunk!

Fenntartható fejlődés: Gelencsér András nagy port kavart interjúja itt olvasható

https://24.hu/belfold/2022/06/10/nyersanyagok-globalis-krizis-klimavaltozas-gelencser-andras-interju/

Környezetünk: Gyulai Iván és a termőföld védelme / Sipos Mihály és a tiszta étkezés 

Mentális egészség: mentális betegségek pandémiája / agyi elváltozások és az életmód

 

Az a szerencsénk, hogy Amerika 10 évvel előttünk jár, így a kütyüfüggőség következményeit nem kell megvárnunk, elég, ha nyugatabbra tekintünk. Rengeteg adat és kutatás szól a veszélyekről. Miért nem tud erről mindenki? Miért természetes, hogy telefonnal nyugtatnak le síró gyerekeket, miért van rendben, hogy 6-8 órát közösségi oldalakon lógnak a tizenévesek? Mert egy több milliárd dolláros ipart szolgálnak ki. A techóriások érdeke, hogy a gyerekek minél korábban rászokjanak a képernyőre. A szülőknek pedig nincs ideje mélyebben utánajárni, sőt a propaganda még meg is nyugtatja őket, ha esetleg feltételeznék, hogy nem minden "okos" dolog jó és fejlesztő.

Az alábbiakban szakemberek előadásait hallhatják ebben a témában.

14 éves kor alatt a gyerek kezébe nem való digitális eszköz, mivel az idegrendszere még nem kész ezekre az ingerekre. Minél korábban kap a gyerek képernyőt, annál vékonyabb a prefrontális kéreg az agyában, ami "lekoptatja a civilizációt" az emberről. Digitális drogként tekintünk rá, ahogy egy gyereknek nem kínálunk bögrében pálinkát, úgy telefonnal se szórakoztassuk és nyugtassuk. Vagy ha igen, akkor azt a civilizációs előnyünket veszítjük el, ami az embert emberré teszi.

 

Érdeklődő szülőknek

Az egyéni konzultációk mellett a Környezetünk és mi elnevezésű programsorozatot is a figyelmükbe ajánljuk, ahol a módszertanunkat megalapozó témákat járjuk körül, hogy megbizonyosodhassanak arról, hogy elképzeléseiknek megfelelő helyen járnak.
A beszélgetések havonta, péntekenként lesznek 17 órától. 

2024-25-ös év programja: 

A jövő kihívásai és az alkalmazkodás lépcsőfokai

Az alábbiakban általunk ismert és kedvelt iskolai modellekről olvashatnak.

1. Magyarországon az egyik legjobban működő általános iskola a Búzaszem. Néphagyományra építkeznek, a zene, a mozgás kiemelt helyet képvisel, 8. évfolyamig a gyerekek életéből kizárták a digitális eszközöket, annak érdekében, hogy a fejlődésükben ne okozzanak kárt. Iskolai piacot, táncházakat szerveznek, igazi közösségteremtő iskola.

https://www.facebook.com/buzaszemiskola/?locale=hu_HU

Az igazgató úr itt mutatja be az iskolát, érdemes meghallgatni:

2. Green School

2008-ban alapították, és olyan vonzereje van, hogy vannak családok, akik az iskolai évekre kiköltöznek Balira, hogy a gyerekeik ott tanulhassanak. Gyönyörű bambuszból épült kampuszuk van, és a környezetvédelem áll a fő fókuszukban. Bali után Új-Zélandon és Dél- Afrikában is nyitottak iskolát. 

https://www.greenschool.org/bali/

Délutáni betekintő foglalkozások a Grundon: zenei és kreatív műhelyek

Ha iskolaválasztás vagy iskolaváltás előtt állnak, és szívesen bekapcsolódnának már most a Grund életébe, délutánonként erre lesz lehetőségük.
 
A Hangjáték fókuszában a ritmusgyakorlatok, mondókák, hangszerek, ének és zene áll.
A Kavalkád a kézügyességre, a kreativitásra és a környezettudatosságra helyezi a hangsúlyt.