Attól, hogy valamiről nincsenek ismereteink, az a valami még létezhet, létezik
"Sajnos sokan nem tudnak, vagy nem vesznek tudomást arról a tényről, hogy az időn túl fennmaradt primitív reflexek negatív módon befolyásolják a mindennapjainkat. Sok szülő nem tudja, hogy a gyermeke miért nem tud megülni két percen keresztül, miért nem megy el kakilni, csak minden ötödik-hatodik napon, vagy éppen miért vannak kényszermozgásai, miért ügyetlen, és még lehetne sorolni.
A csecsemőkori vagy másnéven primitív reflexek az agytörzs akaratlan motoros válaszai a kisbabát érő ingerekre. Legtöbbjük a születés után, a korai gyermekkori fejlődés során jelenik meg. Elősegítik a gyeremek túlélését, beindítják, illetve kiteljesítik az érzékszervi érzékelést, észlelést, és a „munkájuknak” köszönhetően alakul ki a megfelelő izomtónus is.
A primitív reflexek adják meg a kezdő löketet a gyermek fejlődésének, érésének. Amikor a feladatukat teljesítették, gátlás alá kerülnek az agykéreg érése miatt. Az akaratlagos motoros tevékenységek veszik át a reflexek helyét. Például a baba már nem csak kalimpál a kezeivel, hanem a tárgy után nyúl, amit meg szeretne kaparintani. A csecsemőkori reflexeknek legkésőbb 2-3 éves korra gátlás alá kell kerülniük."
De mi történik, ha ez nem következik be?
Idegrendszeri elváltozások, tanulási és viselkedési zavarok, ADHD, olvasási nehézségek, szociális készségek hiánya, érzelmi kilengések, ügyetlenség, egyéb szenzoros képességek hiánya, autisztikus tünetek, beszédképzéssel kapcsolatos gondok, korai demencia tünetei és még sorolhatnánk.
Kutatások egész sora foglalkozik a témával. Magyarországon Sarlós Erzsébet ennek az úttörője. Bővebb információ:
Jelentkezni itt lehet: